Yabancı Sağlık Sigortası

Yabancı Sağlık Sigortası

Kanunlara göre Türk vatandaşı olmayan ve Türkiye’de ikamet etmek isteyen kişilerin yaptırmak zorunda olduğu sigorta türüne, yabancı sağlık sigortası adı verilir. İkamet izin sigortası adı da verilen bu sigorta Türkiye’de çalışmak, eğitim görmek ya da yaşamak isteyen yabancı uyruklu kişilerin yaptırmasının zorunlu olduğu sigortadır. Yabancı uyruklu olan ve oturma izni almak isteyen kişiler bu sigortayı yaptırarak sağlık hizmetlerine erişebilir ve sağlık bakım masraflarının karşılanmasını sağlayabilir. Yeniden Sigorta aracılığı ile ihtiyaçlarınıza en uygun yabancı sağlık sigortası poliçesine en kısa sürede ulaşabilir ve uygun ödeme koşullarında poliçenizi yaptırabilirsiniz.

Yabancı Sağlık Sigortası Kapsamı Nasıldır?

Yabancı uyruklu kişiler için yapılan yabancı sağlık sigortasının kapsamı yani teminatları, sigorta şirketine göre değişiklik gösterir. Pek çok şirket ayakta tedavi, yatarak tedavi ve ilaç masraflarını karşılar. Aynı zamanda sigorta şirketleri tarafından online danışmanlık, ücretsiz ambulans gibi çok sayıda ücretsiz sağlık hizmeti sunulmaktadır. Genel olarak yabancı sağlık sigortasının kapsadığı hizmetleri şöyle sıralamak mümkündür;

 1. Hastalık sonrasında yapılacak teşhis ve tedavi giderleri
 2. Fizik tedavi giderleri
 3. Yoğun bakım giderleri
 4. Evde bakım giderleri
 5. Kaza sonrası teşhis ve tedavi giderleri
 6. Hastanede yatış giderleri
 7. Reçete edilen ilaçların giderleri
 8. Cerrahi müdahale giderleri
 9. Radyografik görüntüler, MR ve Endoskopi gibi giderler
 10. Laboratuvar maliyetleri
 11. Pansuman ya da serum ihtiyacı olması durumunda giderler
 12. Hastanede konaklama ve yemek giderleri
 13. Diyaliz, kemoterapi ya da radyasyon gibi önemli tedavilerin giderleri

Bunların yanında bazı sigorta şirketleri tarafından online doktor, diyetisyen ya da psikolojik danışmanlık hizmetleri, 7/24 danışma hizmeti, ambulans hizmeti gibi çeşitli ücretsiz hizmetler de alınması mümkündür. Bu teminatlar, anlaşmalı olunan hastanelere göre değişebilmektedir. Yabancı sağlık sigortası poliçenizi yaptırırken anlaşmalı olunan sağlık kurumlarına ve sigorta teminat kapsamına dikkat etmeniz gerekir. Yeniden Sigorta, Türkiye’nin en kapsamlı yabancı sağlık sigortası poliçesine, Türkiye’nin önde gelen sigorta şirketleri aracılığı ile ulaşmanızı sağlar. Poliçenizi uygun fiyatlarla temin ederken aynı zamanda çok sayıda ücretsiz sağlık hizmetinden faydalanabileceğiniz sigorta acentelerine, kolayca ulaşabilirsiniz.

Yabancı Sağlık Sigortası Avantajları Nelerdir?

Yabancı sağlık sigortasının en önemli avantajı, yabancı uyruklu kişilere ülkeye girmelerinden itibaren ülkede kaldıkları süre boyunca, meydana gelebilecek sağlık sorunlarını güvence altına almalarıdır. Bu sigorta yabancı uyruklu kişilerin ülkemizden yurt dışına yapacakları seyahatlerde ya da ülkemize yurt dışından girebilmek için zorunlu tutulmaktadır. Yabancı sağlık sigortası yaptırarak elde edebileceğiniz diğer avantajlar ise şöyledir;

 1. Bu sigorta poliçesine ikamet başvurusu sırasında sahip olmanız, başvuru sürecini hızlandıracak ve işlemlerin kolay bir şekilde yapılmasını sağlayacaktır.
 2. Bu sigorta, 65 yaşı altıda olan herkes için yapılabilir.
 3. Yabancı sağlık sigortasını 1 ya da 2 yıllık yaptırma seçeneğiniz bulunur.
 4. Sigorta şirketlerinin anlaşmalı oldukları geniş sağlık ağı sayesinde, ülkedeki herhangi bir şehirde sağlık hizmeti alınması mümkündür.
 5. Sigorta şirketlerinden poliçenizi yabancı kartınızla ya da Türkiye’de geçerli olan kartlarınızla satın alabilirsiniz.
 6. Bu sigorta ile çok sayıda kritik hastalığa karşı güvende olursunuz.
 7. Bu sigorta, acil durumlarda gerekli olan tedavi ya da hastaneye ulaşım masraflarını karşılar.

Siz de hemen Yeniden Sigorta acentemizden kısa bir süre içine yabancı sağlık sigortası için fiyat teklifleri alabilir, size en uygun olan poliçeden dakikalar içinde faydalanmaya başlayabilirsiniz. Üstelik acentemizden soru ve sorunlarınız için 7/24 destek de isteyebilirsiniz.