Trafik Sigortası

Trafik Sigortası

Zorunlu trafik sigortası olarak da bilinen trafik sigortası, motorlu taşıtlarda karayollarında seyir halindeyken meydana gelebilecek olan kazalarda, karşı tarafta oluşan hasarların karşılanması amacıyla yapılan bir sigorta türüdür. Sürücülere zorunlu tutulan bu sigorta ile maddi ve bedensel hasar oluşması durumunda, kayıpları en az indirmek ve kişilerin haklarını koruyabilmek amaçlanır.

Trafik sigortası kullanılan araca, sigortayı yaptıran kişinin yaşına ve cinsiyetine, bulunduğu bölgeye ve hasar olup olması durumlarına göre değişen fiyatlarda yapılır. Size özel en uygun trafik sigortası tekliflerinden ise Yeniden Sigorta aracılığıyla hemen faydalanabilirsiniz.

 

 

 

Trafik Sigortası Kapsamı Nedir?

Zorunlu trafik sigortası teminatları normal şartlarda standarttır ve hem maddi hem de bedensel zararların tazmini için uygulanır. Ancak kişilerin tercihine göre kapsamı genişletilebilir ve ek teminatlar ile daha fazla güvence temin edilebilir. Bu sigorta ile kazaya sebep olan kişinin ödemekle sorumlu olduğu tazminatlar, poliçe aracılığı ile sigorta şirketi tarafından karşılanır. Zorunlu trafik sigortası kapsamında olan teminatlar ise şöyle sıralanabilir;
 

  1. Vücutta oluşan hasarın tazminatı ödenir.
  2. Kaza sonrasında ilk yardım ve tedavi sırasında oluşan masraflar ödenir.
  3. Ölümlü trafik kazalarında ölen kişilerin defin işlemleri ve ölen kişinin yakınlarına ödenecek olan tazminat karşılanır.
  4. Sakatlık ve sakatlık tedavisi sonrasında oluşan maddi kayıplar karşılanır.
  5. Oluşan kazada kusurlu olmamanız durumunda ancak kusurlu olduğunuza dair iddialar sonucunda adınıza açılacak davalarda, avukat ve dosya masrafları karşılanır.
  6. Trafik sigortası poliçesi kapsamında karşı tarafa, üçüncü kişilere ve kamu mallarına verilecek olan zararların karşılanması sağlanır.

Trafik Sigortası Limitleri Nasıldır?

Trafik sigortası tarafından ödenecek olan maddi limitler Hazine Bankalığı tarafından düzenlenir. Buna göre trafik sigortasında araç başına ödenen limit 41 bin TL’dir. Kaza başına sigorta poliçeniz tarafından ödenebilecek limit miktarı ise 82 bin TL olarak belirlenmiştir.

Yeniden Sigorta ile En Kapsamlı Trafik Sigortasından Uygun Fiyatlarla Yararlanın

Yeniden Sigorta, 13 yıllık danışmanlık tecrübesi bulunan oldukça köklü ve güvenilir sigorta acentelerinde biridir. Online olarak en uygun ve en kapsamlı sigorta paketi tekliflerini alabileceğiniz Yeniden Sigorta, aynı zamanda 7/24 hizmet vermekten onur duymaktadır. Acentemizden online olarak aracınıza özel belirlenen trafik sigortası paketlerini hemen inceleyebilir ve satın alma işlemlerinizi online olarak yapabilirsiniz. Bu sayede saatlerce araştırma yapmak, fiyat teklifi almak gibi işlemlerle vakit kaybetmezsiniz.

Yeniden Sigorta ile size özel sunulan danışmanlık hizmetinden istediğiniz zaman faydalanabilir, aklınıza takılan herhangi bir konuda her zaman destek alabilirsiniz. Trafik Sigortası poliçe kapsamını ve teminatlarını da online olarak görüntüleyebilirsiniz. İstediğiniz teminatları ekleyerek daha kapsamlı bir poliçe oluşturabilirsiniz. Üstelik bunu, oldukça uygun fiyatlarla gerçekleştirebilirsiniz.
Yeniden Sigorta ile trafik sigortası tekliflerinizi kısa süre içinde alabilir ve yine ortalama 2 dakika içinde poliçenize sahip olabilirsiniz. Yeniden Sigorta ile size özel indirim tekliflerinden de yararlanabilirsiniz. Ayrıca onlarca sigorta şirketinin poliçelerini karşılaştırma imkânı da bulabilirsiniz.