Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

İstediğiniz doktorda ya da özel hastanede tedavi olabilmek için var olan sigortanızın karşılamadığı masrafları, siz karşılamak zorunda kalırsınız. Bu masraflar hastalığın türüne, uygulanan tetkiklere, tahlillere, hastaneye ve doktora göre değişir. Kaliteli ve nitelikli bir sağlık hizmeti almak için artık cebinizden para ödemek zorunda değilsiniz.

Tamamlayıcı sağlık sigortası, mevcut olan SGK sigortanızın özel hastanelerde karşılamadığı masrafları karşılaması için yapılan bir sigorta poliçesidir. Bu poliçe ile hem kendinizin hem de sevdiklerinizin sağlığını garanti altına alabilirsiniz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Kapsamına Hangi Teminatlar Dahildir?

Tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmadan önce, poliçenizin teminatlarına önem vermeniz gerekir. Yalnızca prim ücretinin düşük olması, bir poliçeyi iyi yapmaz. Fiyatının indirimli olmasıyla birlikte sigortanızın sağladığı teminatların kapsamının da geniş olması gerekir. Tamamlayıcı sağlık sigortası teminatları yatarak tedavi, ayakta tedavi ve doğum teminatlarıdır. Poliçenizi yaptırmadan önce bu teminatlardan birini tercih edebileceğiniz gibi ikisini ya da üçünü birden de tercih edebilirsiniz. Hatta eklemek istediğiniz teminatlar varsa, bunları da poliçenize dahil edebilirsiniz.

Tamamlayıcı sağlık sigortasında bulunan yatarak tedavi teminatları %100 olarak karşılanır. Bu teminatlara ameliyat, hastanede kalış, radyoterapi, kemoterapi, acil ulaşım için ambulans, evde bakım giderleri, suni uzuv, tıbbi malzeme giderleri, oda, yemek ve refakatçi giderleri dahildir.

Bu sigorta kapsamında bulunan ayakta tedavi giderleri şirketine göre değişmekle birlikte, yıllık 8 ya da 10 muayene ile sınırlı tutulmaktadır. Bu teminatlarla doktor muayenesi, laboratuvar, tektik ve tahlilleri, görüntüleme, modern teşhis yöntemleri olan MR, tomografi gibi giderler ile fizik tedavi giderleri karşılanır.
Doğum teminatı kapsamında ise doğum içi rutin kontroller, doktor, muayene, tahlil ve tetkik masrafları ve doğum giderleri karşılanır.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Yaptırırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmadan ve istediğiniz hastanede tedavi olmadan önce, poliçenizle ilgili bazı konulara dikkat etmeniz gerekir. Bunları şöyle açıklayalım;

  1. Tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmadan önce SGK’nın sağladığı sigortanızın aktif olması gerekir. Genel sağlık sigortası aktif olanlar da bu poliçeyi yaptırabilir.
  2. Poliçedeki teminatlar, yalnızca poliçede adı belirtilen kişileri kapsamaktadır.
  3. Poliçenizi yaptırdığınız şirketin anlaşması olmayan kurumlardan aldığınız tedavinin masrafları, sigortanızdan karşılanmaz.
  4. Tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırdığınız sırada ya da öncesinde tanısı konulmuş bir hastalığınız varsa, bu hastalık teminat kapsamına alınmaz.

 

Yeniden Sigorta ile En Uygun Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Teklifini Alın

Yeniden Sigorta, 13 yıllık tecrübesi ile kurumları ve şahısları en kısa yoldan buluşturan, sigorta alanında en uygun ve en kaliteli hizmeti sağlayan bir acentedir. Tamamlayıcı Sağlık Sigortası yaptırmak için Yeniden Sigorta acentemizden online destek alabilirsiniz. Uzmanlığı ve sektördeki lider şirketlerle olan anlaşmaları neticesinde, geniş teminatlı ve uygun primleri olan sigorta poliçesine Yeniden Sağlık Acentemizle kolayca ulaşabilirsiniz. İhtiyaçlarınıza en uygun tamamlayıcı sağlık sigortası paketini, uygun primlerle ve uygun ödeme koşullarıyla, dakikalar içinde satın alabilirsiniz.