Nakliyat Sigortası

Nakliyat Sigortası

Nakliyat Sigortası, ticari değeri olan her türlü mal ya da değeri olan ürünün bir yerden başka bir yere kara, hava, deniz veya demir yolu taşımacılığı ile taşınması sırasında karşılaşılabilecek tehlikeler nedeniyle meydana gelen hasarlara karşı korunmasını sağlayan bir sigorta poliçesi türüdür. Başka bir ifade ile ticari değeri olan malların bir yerden başka bir yere taşınması sırasında, genel ve özel şartlar çerçevesinde ve belirli sınırlar dahilinde, karşılaşacakları her türlü risk ve hasarı teminat altına alan bir poliçedir. Bu poliçe ile hem yurt içi hem de yurt dışı taşımacılığı için risklere karşı ürün ya da malları güvenceye alabilirsiniz. Yeniden Sigorta Acentemiz, taşımacılık türüne göre göre sizlere en kapsamlı nakliyat sigortası poliçelerini sunmaktadır.

 

Nakliyat Sigortası Çeşitleri Nelerdir?

Nakliyat Sigortası her sigorta şirketine göre farklı planlarla uygulanabilir. Ayrıca her sigorta şirketinin sağlayacağı teminatlar farklıdır. Bu sigortayı yurt içinde ve yurt dışında yapacağınız için taşımacılık faaliyetiniz için yaptırabilirsiniz. Sigorta şirketleri tarafından genel olarak sunulan nakliyat sigortası türleri ise şöyle açıklanabilir;

  1. Emtia nakliyat sigortaları mallarınızın bir yerden başka bir yere, çeşitli nakliye araçları ile taşınması sırasında meydana gelebilecek risklere karşı koruma altına alan bir sigorta türüdür.
  2. Yurt içi taşıyıcı sorumluluk sigortası ile taşıma işlevini karayolları ile yerine getiren şirketlerin kendi araçları ya da kiralık araçları ile taşıdıkları mallar teminat altına alınır ve poliçe dahilinde risklere karşı koruma altına alınmış olur.
  3. Nakliye aracılığı sorumluluğu sigortası ile yurt içinde ve yurt dışında taşıma, nakliye ve depolama yapan firmaların sorumluluklarını, belirli şartlar dahilinde güvenceye alan sigorta poliçesidir.
  4. CMR sigortaları ise uluslararası taşımalarınızda, taşınan ürünün güvence altına alınmasını sağlayan bir poliçe türüdür.
  5. Tekne-yat sigortası da sahibi olduğunuz tekne ya da yatın deniz tehlikelerine ya da karada bağlanma yerinde meydana gelebilecek kazalara karşı güvence altına alınmasını sağlayan bir poliçe türüdür.

Yeniden Sigorta Acentemiz, anlaşmalı olduğu şirketleri ile sizlere, ihtiyaçlarınız doğrultusunda en kapsamlı nakliyat sigortası seçenekleri ile hizmet sunmaktadır. Yalnızca birkaç dakikanızı ayırarak ihtiyacınız olan nakliyat sigortası poliçesine hemen sistem üzerinden ulaşabilir ve size uygun tekliflerden yararlanabilirsiniz. Türkiye’nin önde gelen şirketlerinin güvencesi altında nakliyat sigortanızı yaptırarak, taşımacılık faaliyetlerini güvence altına alabilirsiniz.

Neden Nakliyat Sigortası Yapılır?

Yaptıracağınız nakliyat sigortasının çeşidine göre taşıdığınız ticari değeri olan malları ya da altın ve benzeri değerli maden ile mücevher ve nakit para gibi kıymetli malları teminat altına alabilirsiniz. Bu malların taşınması sırasında kaza sonrası hasar görmesi, gasp, soygun gibi riskleri teminat altına alabilirsiniz. Sigorta şirketleri tam zarar, geniş ve dar teminatlar kapsamında, taşıdığınız mal ya da ürünlerin sigortalanmasını sağlar.

Taşıma sırasına meydana gelebilecek her türlü riske karşı taşınan ürünleri koruma altına almış olursunuz ve riskinizi en aza indirebilirsiniz. Yeniden Sigorta Acentemiz aracılığıyla bütçenize dost, nakliye faaliyetlerinize uygun ve ihtiyaçlarınızı tam olarak karşılayabilecek nakliyat sigortası poliçelerinden hemen faydalanmak için iletişime geçebilirsiniz.