Konut Sigortası

Konut Sigortası

Konut sigortası, halk arasında ev sigortası olarak da bilinen, oturduğunuz evi ve içindeki eşyaları yangın, sel, deprem gibi doğal afetlerde ya da beklenmeyen durumlarda yaşanacak hasarlara karşı koruyan bir sigorta poliçesi türüdür. Bu sigorta poliçesi ile evininizde ya da içindeki eşyalarda meydana gelecek hasarları karşılama masrafından kurutmuş olursunuz.

Konut sigortası çok kapsamlı teminatlar sağlar ancak ek teminatları da olan bir poliçedir. Kişiye özel olduğu ve isteğe bağlı olarak yapıldığı için pek çok sigorta şirketi tarafından farklı teminatlarla sunulabilir. Bu nedenle konut sigortanızı yaptırırken bulunduğunuz bölgenin koşullarına göre teminatlar belirleyebilirsiniz. Ayrıca sigorta şirketlerinin sundukları özel ücretsiz hizmetlerden de yararlanabilirsiniz. Bütün bunlarla ilgili karar vermekte ve sigorta şirketi seçmekte sıkıntı yaşıyorsanız, Yeniden Sigorta acentemizden yardım alabilirsiniz.

 

Konut Sigortası Hangi Teminatları Kapsar?

Konut sigortası teminatları sigorta şirketine göre değişir. Pek çok sigorta şirketinde farklı türden konut sigortası poliçe çeşidi bulunmaktadır. Konut sigortanızı yaptırırken ana teminatların yanında, isteğinize göre ek teminatlar da belirleyebilirsiniz. Belirlediğiniz teminata göre sigorta poliçenizin fiyatı da değişecektir. Konut sigortası ile sunulan ana teminatlar yangın, yıldırım, infilak, deprem, grev, lokavt, terör, halk ayaklanmaları, komşuculuk kiracılık mesuliyetleri, hırsızlık, değerli eşya hırsızlığı, diğer yangın ek teminatları, kira kaybı, elektronik cihazlar, konut yardımı, ikamet değişikliği masrafları, kapkaç, cam kırılması, hukuksal koruma, dolu, misafirlere ait eşyalar, kar ağılığı nedeniyle yaşanan hasarlar gibi teminatlardır.

Ek teminatlar gibi ana teminatlar da sigorta şirketine göre değişir. Örneğin her sigorta şirketinde misafir eşyaları ya da değerli eşyalar, teminat altına alınmayabilir. Konut sigortanızı yaptırmadan önce size sunulan teklifi çok iyi incelemeniz ve ana teminatlarınızı kontrol etmeniz gerekir.

Konut Sigortası Ücretsiz Hizmetleri Nelerdir?

Konut sigortası ile şirketler, müşterilerine farklı ücretsiz hizmetler sunabilmektedir. Bu hizmetler halı yıkama, klima bakımı, petek temizliği, kombi bakımı gibi çeşitli hizmetler olabilir. Sunulan ücretsiz hizmetler de sigorta şirketine göre değişiklik gösterir. Genel olarak sunulan ücretsiz hizmetler ise şöyledir;

 1. Konuta ücretiz ambulans gönderimi hizmeti
 2. Kombi, klima bakımı hizmeti
 3. Otel hizmeti
 4. Tesisat, elektrik ve cam gibi hizmetler
 5. Konutta kalan kişinin kurtarılması
 6. Güvenlik şirketi
 7. Hastanede yatma durumu yaşanmasında yardım hizmeti
 8. Profesyonel ev hizmetleri organizasyonu
 9. Bilgi ve organizasyon servisi hizmeti
 10. Hukuk danışmanlık hizmeti
 11. Acil mesajların iletilmesi 

Konut sigortanızı yaptırmadan önce size sunulan teklifteki ücretsiz hizmetleri de kontrol etmeniz gerekir. Hangi şirketin ne gibi faydalar sağladığını bilirseniz, bütçeniz dahilinde en uygun konut sigortası teklifinden faydalanabilirsiniz.

Konut Sigortası Nasıl Yaptırabilirim?

Konut sigortanızla ilgili Türkiye’nin en seçkin sigorta şirketlerinden anında teklif almak ve bu teklifleri kolayca karşılaştırabilmek için Yeniden Sağlık acentemizin online teklif alma hizmetinden faydalanabilirsiniz. Bu sayede zaman kaybetmeden çok sayıda şirketin teklifini görüntüleyebilir ve değerlendirebilirsiniz. İstediğiniz teminatları da ekleyerek, en uygun poliçe teklifini acentemiz aracılığı ile alabilirsiniz. Üstelik sizin için sunulan 7/24 destek hizmetimizden de faydalanabilirsiniz.