Kasko

Kasko

Kasko, trafik sigortasının aksine trafikte yer alan her türlü motorlu ve motorsuz aracı ve sahibini, karşılaşılabilecek her türlü riske karşı güvenceye alan bir sigorta poliçesidir. Trafikte karşılaşılan riskler ise aracın çalınması, yanması, trafik kazaları sonucunda meydana gelen hasarlar, aracın çalınmaya teşebbüs edilmesi ve ferdi olarak verilen zararlardır. Bütün bu riskler tek bir sigorta poliçesi ile teminat alınarak, karşılanabilir. Kasko zorunlu olmayan bir poliçe olduğu için kişiye özel olarak düzenlenebilir ve ek teminatlar ilave edilebilir. Kasko sigortanızı yaptırmadan önce en kapsamlı teklifleri en uygun fiyatları değerlendirebilmek için Yeniden Sigorta Acentemizden destek isteyebilirsiniz.

Kasko Sigortası Teminatları Nelerdir?

Kasko sigortası araçlar için sık sık gündeme gelen bir poliçedir. Bu poliçenin teminatları her sigorta şirketine göre farklık gösterebilir. Hatta sigorta şirketleri, hasarsızlık indirimi gibi çeşitli indirim oranları da uygulayabilir. Size en uygun kasko poliçesi teklifini kolayca araştırabilmek için Yeniden Sigorta acentemizin 13 yıllık tecrübesinden ve Türkiye’nin önce gelen sigorta şirketleriyle olan iş ortaklığından faydalanabilirsiniz. Kasko sigortasında bulunan genel teminatlar ise şöyle açıklanabilir;

 1. Çarpma çarpışma teminatları

 2. Acil ambulans sağlık hizmeti

 3. Koltuk ferdi kaza teminatı

 4. Devrilme, düşme ve yuvarlanma teminatı

 5. Yanma teminatı

 6. Hırsızlık ve hırsızlık teşebbüsü teminatı

 7. Asıl anahtarın kaybolması ve bunun sonucunda yaşanan hırsızlık teminatı

 8. Kötü niyetli hareketlerden doğan zararın teminatı

 9. Anahtar kaybı teminatı

 10. Sel, deprem, terör gibi olaylar sonucunda yaşanan hasarın teminatı

 11. Hasarsızlık koruma teminatı

 12. Kemirgen teminatı

 13. Sigara ve benzer madde zararı teminatı

 14. Hukuksal koruma teminatı

 15. Yol yardım hizmeti

 16. İkame araç teminatı

 17. Mini onarım hizmeti

Yukarıda sayılan teminatlar da her sigorta şirketine göre değişebilir. Kasko sigortasının fiyatını araştırırken size sunulan teminatları da değerlendirmenizde fayda vardır. Bu poliçe ile bazı şirketler tarafından, ücretsiz hizmetler de sunulabilir.

Kasko Sigortası Ne Gibi Avantajlar Sağlar?

Kasko sigortası aslında zorunlu olmayan ancak her araç için oldukça önemli olan bir sigortadır. Bu sigorta ile hem size hem de aracınıza gelecek pek çok hasarın karşılanmasını sağlayabilirsiniz. Aracınıza kasko yaptırarak elde edeceğiniz avantajlar ise şöyledir;

 1. Zorunlu trafik sigortası, trafik kazalarında meydana gelen hasarın yalnızca karşı tarafta olan kısmını karşılarken kasko, sizden kaynaklanan kazalarda bile aracınızın hasarını karşılar. Kasko ile teminat dahilinde, aracınızın pert olması durumunda bile tazminat alabilirsiniz.
 2. Trafikte meydana gelen kazalar sonrasında aracınızın hareket edememesi durumunda ya da hareket ettirilememesi gerektiği durumlarda, sigorta şirketiniz tarafından sağlanan ücretsiz çekici hizmetinden faydalanabilirsiniz.
 3. Aracınızda yaşanan arıza ya da kaza gibi durumlar nedeniyle aracın onarımda olduğu süre boyunca, yine kasko sigortanızın kapsamı dahilinde ikame araç alabilirsiniz. Bu sayede aracınız onarılırken, siz de arabasız kalmamış olursunuz.
 4. Kasko ile verilen hırsızlık teminatında aracın çalınması durumunda, aynı aracın yenisi sigorta şirketiniz tarafından karşılanır. Hırsızlık girişimi soncunda meydana gelen hasarlar ise yine poliçenizden karşılanacaktır.
 5. Çeşitli doğal afetler nedeniyle aracınız zarar görürse, poliçeniz tarafından bu zararın tazmini yapılır.