İşyeri Sigortası

İşyeri Sigortası

Deprem, yangın, terör eylemleri, lokavt, grev gibi olaylar nedeniyle en faz risk altında olan bölgeler genellikle iş yerleridir. İş yerinizi bu olaylara karşı güvence altına alabildiğiniz sigorta türüne ise işyeri sigortası adı verilir. Küçük ve orta işletmeler işyeri sigortası ile güvence altına alınmaktadır. İşyeri sigortası işyerinde bulunan eşyaların, camların, demirbaşların ya da işyeri binasının korunmasını sağlayan bir poliçedir. İşyeriniz için en kapsamlı işyeri sigortası poliçelerine Yeniden Sigorta acentemiz aracılığı ile sahip olabilirsiniz.

İşyeri Sigortası Teminatları Nelerdir?

Küçük bedeller ödeyerek işyerinizde meydana gelebilecek her türlü zararlı olaya ve maddi hasara karşı teminat sağlayabileceği işyeri sigortasının teminatları, sigorta şirketlerine göre farklılık gösterir. Şirketler genel teminatlara ek olarak bazı teminatlar da dahil edebilir. Ayrıca işyerinize özel olarak eklemek istediğiniz teminatlar varsa, bunlar için de yardım alabilirsiniz. Şirketlerin işyeri sigortası ile sundukları genel teminatlar şunlardır;

  1. Sel, su olayları, deprem, yıldırım, yangın gibi doğal afet durumlarında meydana gelen zararlar teminat altındadır.
  2. Grev, lokavt, terör olayları ya da kötü niyetli olan hareketler nedeniyle işyerinizde meydana gelebilecek zararlar teminat altındadır.
  3. Duman, dolu, fırtına, yer kayması, kar ağırlığı gibi durumlar teminat altındadır.
  4. İşyerine kara ve hava araçlarının çarpması durumlarında işyerine gelen zararlar karşılanır.
  5. Kaza sonucunda meydana gelen enkazın kaldırılması için poliçeniz teminat sağlar.
  6. İşyeri binasında bulunan sabit kıymetlere yani demirbaşlara yapılan hırsızlık olayları teminat altındadır.
  7. Elektrik hasarları, kaza sonucunda arızalanma, izolasyon eksikliği nedeniyle yaşanan hasarlar, geçici personellerin masrafları, her türlü hırsızlık olayları gibi durumlar sonucunda oluşan hasarlar teminat altındadır.
  8. Yangın mali sorumluluk işyeri sigortası ile teminat altınadır.
  9. İşin durması, kira kaybı yaşanması ve alternatif işyeri masrafları da işyeri sigortası kapsamına alınabilir.

Bulunduğunuz bölgeye, işyerinizin bulunduğu bölgeye göre ya da isteğinize göre işyeri sigortanıza ek teminatlar da dahil edebilirsiniz. Ayrıca bu poliçe ile bazı sigorta şirketleri ücretsiz danışmalık gibi hizmetler sağlar. Bütün bunlarla ilgili detaylı bilgi almak ya da size en uygun işyeri sigortası poliçesinden faydalanmak için Yeniden Sigorta acentemizden yardım isteyebilirsiniz.

İşyeri Sigortası Nasıl Avantaj Sağlar?

İşyeri sigortası ile çalışanlarınızı, müşterilerinizi ve kendinizi güvence altına alabilirsiniz. Sahip olduğunuz iş yerinizdeki mal varlıklarınızı koruyabilir, anahtar, tesisat, elektrik ve cam gibi işlerde 7/24 asistan hizmetinden faydalanabilirsiniz. Bunların yanında, işyerinizde bulunan çalışanların güvenliğine yönelik yapılan suiistimallerde meydana gelen zararları, teminat altına alabilirsiniz. Doğal afetler sonucunda ortaya çıkan maddi tahribatın karşılanmasını sağlayabilir, mal kaybı yaşanmasını engelleyebilirsiniz.

İşyeri sigortası yaptırırken ekleyeceğiniz her bir madde, yaşayabileceğiniz olumsuzluklara karşı korur ve güvende olmanızı sağlar. İşyeri sigortası işyerinin kapsamında, içinde bulunan demirbaş listesine, sağlanan teminatlara ve ek teminatlara göre belirlenecek fiyatlar dahilinde yapılır. Bütçenize en uygun işyeri sigortası poliçesine Yeniden Sigorta Acentemiz aracılığı ile hemen ulaşabilir ve sigortanızı uygun koşullarda yaptırabilirsiniz.