Ferdi Kaza Sigortası

Ferdi Kaza Sigortası

Ferdi kaza sigortası sizi ya da sevdiklerinizi, karşılaşacağınız herhangi bir kaza, sakatlık ya da ölüm sonucunda güvence altına alan bir sigorta poliçesidir. Yaşamınız boyunca başınıza gelebilecek her türlü kazaya karşı kendinizi güvenceye alabilir, sakatlık ya da yaralanma gibi durumlarda tedavi masraflarından, sakatlık tazminatından ya da ölüm tazminatından faydalanabilirsiniz. Ferdi kaza sigortalarının teminatları sigorta şirketlerine göre değişir. Ayrıca pek çok şirket bu sigortayı yaptıran kişilere özel olmak üzere farklı indirim paketleri ya da özel hizmetler de sağlar. Bütün bunlarla ilgili detaylı bilgiye, Yeniden Sigorta acentemizden kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Ferdi Kaza Sigortası Hangi Teminatları Kapsar?

Hayatımız boyunca başımıza gelebileceğini düşündüğümüz kötü olaylara karşı kendimizi korumaya alabileceğimiz sigorta türü olan ferdi kaza sigortası kapsamı, genellikle sakatlık ya da ölüm durumlarında teminat verilmesini sağlar. Ancak bunların yanında sunulan farklı teminatlar da vardır. Bu teminatları şöyle sıralayabiliriz;

  1. Kaza sonucunda vefat tazminatı, sigorta başladığı andan itibaren biteceği tarihe kadar ani, sigortalının iradesi dışında ve beklenmeyen şekilde gelişecek kazaların sonucunda vefat durumunda, sigortalı yakınlarına tazminat ödenmesini sağlar.
  2. Kaza sonucunda sakatlık ek teminatı, sigorta süresi boyunca ani ve beklenmedik durumlarda meydana gelen kaza sonucunda, sigortalıya hemen ya da kaza tarihinden bir yıl sonrası gelişebilecek daimî sakatlık durumlarında tazimat ödenmesini sağlar.
  3. Kaza sonucu tedavi masrafları teminatı, poliçe başlangıç tarihinden itibaren geçirilecek herhangi bir kaza sonrasında sigortalının doktor, ilaç, radyografi gibi diğer tedavi masraflarını karşılar.
  4. Sigortalının deprem sonucunda uğrayacağı kazalar teminat altına alınır.
  5. Gündelik tazminat ile sigortalının uğrayacağı kaza sonucunda oluşan sakatlık ya da çalışamama gibi durumlarda, belirli bir süre boyuna gündelik tazminat ödenir.

Ferdi kaza sigortası, yukarı ayrıcalıkların yanında vergi avantajı da sağlar. Bu sigortaya ödediğiniz primleri vergi matrahından düşerek %15’e varan vergi iadesi alma avantajından da faydalanabilirsiniz. Bütün bunların yanında, sigorta şirketleri tarafından sunulan ek teminatlardan, özel indirim paketlerinden ya da ücretsiz sunulan avantajlardan da yararlanma imkânınız bulunur. Hangi sigorta şirketinden daha kapsamlı daha fazla avantaj sağlayan ve daha iyi ferdi kaza sigortasını yaptıracağınıza karar veremediyseniz, Yeniden Sigorta Acentemizden destek alabilirsiniz.

Acentemiz uzun yılların verdiği tecrübesi sonucunda sizlere en kapsamlı ve en uygun fiyata sahip ferdi kaza sigortası sunmak için 7/24 yanınızdadır. Alacağınız fiyat tekliflerinde Türkiye’nin en iyi sigorta şirketlerinin sundukları poliçelerden faydalanılır. Üstelik tek tek hangi şirketin hangi ücretsiz hizmetleri sunacağını ya da ek teminatlarını sağladığı gibi bilgileri de araştırmak zorunda kalmadan, bütün bunlar hakkında acentemizden kolayca bilgi alabilirsiniz.

Ferdi kaza sigortasına eklemek istediğiniz ya da ekleyebileceğiniz tüm ek teminatları da anında görüntüleyebilir size en uygun sigorta poliçesi için uygun fiyat tekliflerinden faydalanabilirsiniz. Geri ödemelerinizde de acentemiz tarafından sağlanan ayrıcalıkla ve taksitle ödeme gibi avantajlardan faydalanabilirsiniz.