Cep Telefonu Sigortası

Cep Telefonu Sigortası

Günlük hayatta sık sık kullandığımız cep telefonları bir kazaya uğradığında meydana gelen hasarlar, genelde kullanıcı hatası olarak nitelendirilir ve garanti kapsamı dışında kalır. Günümüzde cep telefonlarının oldukça pahalı olduğu da düşünülürse, böyle bir durumda oluşacak masraflar bütçenizi zorlayabilir. Cep telefonu sigortası ya da telefon kaskosu adı verilen sigorta poliçesi de bu tür durumlarda devreye girerek sizi ekstra masraf ödemekten kurtartır. Cep telefonunuzun başına gelen garanti kapsamı dışındaki hasarlar ya da çalınma gibi durumlarda, telefonunuzu güvence altına alan sigorta poliçesi türüdür.

Cep Telefonu Sigortası Teminatları Nelerdir?

Cep telefonlarımızı korumak için genellikle koruyucu ekran ya da telefon koruyucuları kullanırız. Cep telefonumuzun garantisi olması da ekstra bir güvence sağlar. Ancak bütün bunlar telefonunuzu korumak için yeterli önlemler değildir. Telefonunuzu, garantisi kapsamı dışında kalan durumlar için de sigortalatabilirsiniz. Cep telefonu kaskosu belirli teminatlar altında yapılır. Bu teminatlar her sigorta şirketine göre değişir. Genel olarak sigorta ile verilen teminatlar şöyledir;

 1. Kaza sonucunda oluşan hasarlar
 2. Deprem haricinde meydana gelen doğal afetler sonucunda oluşan hasarlar
 3. Kapalı alanlarda gerçekleşen gasp ve hırsızlık teminatı
 4. Çarpma, düşme, kırılma sonucunda oluşan hasarlar
 5. Sıvı teması sonucunda oluşan hasarlar
 6. Telefona yıldırım denk gelmesi ya da duman sonucunda meydana gelen hasarlar
 7. Yüksek voltaj veya kısa devre sonucunda meydana gelen hasarlar
 8. Ekran kırılması
 9. Hatalı aksesuar kullanılması sonucunda oluşan hasarlar
   

Son dönemlerde talebi artan cep telefonu sigortasının teminatı dışında kalan durumları da bulunur. Bu durumlar da sigorta şirketine göre farklılık gösterir. Sigortanızı yaptırırken poliçenizde, hangi durumların teminata dahil hangi durumların teminat dışında olduğunu mutlaka değerlendirmeniz gerekir. Yeniden Sigorta acentemizden telefon kaskosu için destek alarak, bütçenize dost olan ve en kapsamlı cep telefonu sigortasından faydalanabilirsiniz.

Cep Telefonu Sigortası ile Hangi Ücretsiz Hizmetler Sunulur?

Sigorta şirketleri, diğer sigorta poliçelerinde olduğu gibi cep telefonu kaskosunda da belirli ücretsiz hizmetler sunmaktadır. Bu hizmetler de genellikle sigorta şirketine bağlı olarak değişir. Genel hatalarıyla sunulan ücretsiz hizmetler ise şöyledir;

 1. Özel çözüm hattı hizmeti
 2. Hırsızlık ya da tam hasar durumunda ikame telefon ücreti
 3. Ücretsiz tamir hizmeti
 4. Ücretsiz lojistik hizmeti
 5. Garanti kapsamında oluşan arızlar da dahil olmak üzere cep telefonunda meydana gelen hasarların onarılması hizmeti

Cep Telefonu Kaskosu Nasıl Yaptırılır?

Bu sigortayı yaptırmak için cep telefonunuzun uygunluğu kontrol edilir. IMEI numarası sorgulandığında telefonunuz kasko için uygunsa, hemen sigortanızı yaptırabilir ve telefonunuzu güvenceye alabilirsiniz. Kasko fiyatları teminatlara göre değişebileceği gibi cep telefonunun toplam değerine ve ek teminatlara göre de değişir. En uygun cep telefonu sigortası fiyatı hakkında Türkiye’nin önde gelen sigorta şirketleriyle çalışan Yeniden Sigorta Acentemizden 7/24 yardım alabilirsiniz. Telefonunuz için en kapsamlı teminatlar sunan şirketleri, kolayca karşılaştırabilirsiniz.